TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ BİRLİĞİ

  • iletisim@kentkonseyleribirligi.org.tr
  • (0266) 239 15 10/10 87

TKKB Yönetim Kurulu İzmir Valisi Yavuz Selim KÖŞGER’i ziyaret etti.

Bölgesel toplantılar kapsamında Manisa Kent Konseyi ev sahipliğinde Manisa’da gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısı ve çalışma ziyaretlerinin ardından Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu İzmir iline giderek bir takım ziyaretlerde bulundu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ziyareti sonrasında heyet, İzmir Valisi Sn. Yavuz Selim KÖŞGER'i ziyaret etti. Ziyarete Balıkesir Kent Konseyi Başkanı ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Mürsel Sabancı ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Kent Konseylerinin görevleri, bulunduğu nokta ve hedefleri, Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve çalışmaları gibi konularda Vali Köşger'e bilgi veren heyet, ziyaret esnasında Yavuz Selim KÖŞGER'e Türkiye Kent Konseyleri Birliği Rozeti takdim etti.

Ziyaret kapsamında istişarelerde bulunulan Vali Yavuz Selim KÖŞGER, kent konseylerinin şehirlerin gelişmesi adına önemli projeleri hayata geçirdiğine değinerek, merkezi hükümetin illerdeki temsilcileri olarak gerekli desteği vermeye her zaman hazır olduklarını vurguladı.